Udrożnianie rur kanalizacyjnych. Kamerowanie i technologia WUKO.

Prawidłowo przeprowadzane udrożnianie rur kanalizacyjnych wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Dlatego też, samodzielna realizacja tego typu prac, rzadko kiedy może być zakończona sukcesem. Czasami, owszem, jest to jak najbardziej możliwe, jednakże w większości przypadków, koniecznością będzie wezwanie firmy hydraulicznej. Najlepiej zaś takiej, która do udrożniania rur kanalizacyjnych, będzie wykorzystywać technologię WUKO. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, udrożnianie rur kanalizacyjnych przebiega sprawnie i daje bardzo dobre efekty.

Na czym polega udrożnianie rur kanalizacyjnych technologią WUKO?

W zasadzie to nie jest to nic nadzwyczaj skomplikowane. Technologia opiera się na czyszczeniu zatorów kanalizacyjnych przy użyciu wody pod wysokim ciśnieniem. Do zapchanych rur kanalizacyjnych, wprowadza się wąż, którym następnie jest tłoczona woda pod wysokim ciśnieniem. Każdorazowo też, dobierana jest średnica węża, oraz głowica ciśnieniowa. Doboru dokonujemy na podstawie oceny sytuacji, rodzaju zanieczyszczeń i średnicy rur kanalizacyjnych. Specjalny wąż jest wprowadzony do systemu kanalizacji, a przez głowicę ciśnieniową tłoczona jest woda pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu, wszelkie zanieczyszczenia osiadające na ścianach rur kanalizacyjnych są odrywane i wypłukiwane. Do czasu osiągnięcia pełnej drożności, system WUKO zbiera także wypływającą wodę z zanieczyszczeniami do specjalnego zbiornika.

Jedynie w przypadku stosowania przenośnych urządzeń WUKO, zanieczyszczenia wypływająca z rur należy odbierać w inny sposób.

Kamerowanie rur kanalizacyjnych.

Aby skutecznie ocenić rodzaj zanieczyszczeń, niezbędne będzie ich sprawdzenie, przy pomocy kamery wizyjnej do rur kanalizacyjnych. Przeprowadzenie inspekcji kanalizacji przy pomocy kamery ma jeszcze jedną zaletę. Możemy dzięki temu zlokalizować ewentualne problemy związane z często zapychająca się kanalizacją. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy na przykład na łączeniach, czy zakrętach instalacji kanalizacyjnej, znajdują się jakieś elementy, które ułatwiają przyleganie do nich zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu kamerowania rur kanalizacyjnych, możemy więc osiągnąć o wiele większe korzyści, niż tylko doraźne udrożnianie rur kanalizacyjnych.

Możemy powiedzieć, iż w przypadku zapchanych rur kanalizacyjnych, warto korzystać z usług tych firm, które dysponują odpowiednim sprzętem. Możliwość kamerowania rur, jak i udrożniania ich technologią WUKO, jest w tym przypadku bardzo ważna.

Czy warto korzystać z usług WUKO?

Z całą pewnością, wuko kamerowanie i udrożnianie rur we Wrocławiu, to usługa bardzo korzystna, z której warto skorzystać. Pozwala nam na sprawne i szybkie udrożnianie rur kanalizacyjnych a jednocześnie na wykrycie problemów w instalacji. Dzięki temu też, mamy możliwość zlikwidowania problemów, poprzez wymianę pewnych odcinków rur, czy też zmiany kolanek w instalacji. Jest to więc usługa konkretna, nastawiona przede wszystkim na wysoki poziom skuteczności działania. Usługa, z której warto korzystać w przypadku zapchanej instalacji kanalizacyjnej.